III Nowodworski Turniej Siatkówki

 • Posted on: 26 September 2023
 • By: LOS

W weekend 23-24 września 2023 r. mieliśmy okazję gościć prawdziwe tuzy siatkówki żeńskiej. Partnerami Wydarzenia byli:

 • Samorząd Województwa Mazowieckiego @Mazowsze.Serce.Polski
 • Starostwo Powiatu Nowodworskiego,
 • Urząd Miasta Nowy Dwór Mazowiecki,
 • Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli:

 • Marszałek Województwa Mazowieckiego - Pan Adam Struzik,
 • Starosta Nowodworski - Pan Krzysztof Kapusta.

To 3. edycja nowodworskich rozgrywek - po ubiegłorocznych wydarzeniach dedykowanych fanom męskiej siatkówki i sukcesach drużyny LOS Nowy Dwór Mazowiecki w 1. Lidze Siatkówki Kobiet - postanowiliśmy sprawić Kibicom tę przyjemność i rozgrać zawody z udziałem drużyny występującej w 1. Lidze w sezonie 2023/2024 pod nazwą "Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki". Zaproszenie na turniej przyjęły wspaniałe drużyny z Polski i Niemiec:

 • Grupa Azoty Chemik Police - Zdobywca Pucharu Polski 2023, finalista Ligi Mistrzyń CEV,
 • MOYA Radomka Radom - wielokrotny, utytułowany uczestnik rozgrywek TAURON Ligi PLS,
 • SC Potsdam e.V. - zdobywca Sprada-Bank Supercup w sezonie 2022 oraz Wicemistrz Niemiec w sezonie 2022/2023.

Była to niezwykła przyjemność gościć Zespoły tej rangi na parkiecie nowodworskiej hali przy ul. Sportowej 66. Kibice dopisali, Goście także, a emocji z całą pewnością nie zabrakło. 

Wygranym 3. edycji Turnieju została drużyna Grupa Azoty Chemik Police. II miejsce zajęła drużyna niemiecka, która rozegrała wspaniałe spotkanie finałowe w niedzielne popołudnie. Na ogromną pochwałę zasługuje Drużyna Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki, która wprowadzie zajęła miejsce IV-te, ale w meczu o finał rozegrała wspaniałe, emocjonujące spotkanie zakończone w tie-breaku, w którym od pełni szczęścia dzieliły ją raptem 3 punkty.

MVP Turnieju została występująca w drużynie z Polic - reprezentantka Polski - Natalia Mędrzyk. Najlepszą Przyjmującą została występująca w barwach SC Potsdam - Rodica Buterez, Rozgrywającą - Marlena Kowalewska z Chemika Police. Najlepszą Atakującą została mianowana Elizabet Inneh-Varga - także z Chemika Police. Najlepszą zawodniczką Libero - Krystyna Strasz z MOYA Radomka Radom. Z przyjemnością przyjęliśmy werdykt, iż najlepszą Środkową turnieju została nasza zawodcznika - Marta Budnik. 

Na specjalną dedykację zasługuje jeszcze dwóch "Zawodników" specjalnych LOSu - to Kibice, którzy sprawili wspaniałą oprawę naszej Drużynie, a także bezsprzecznie Rodzice wychowanek i wychowanków naszej akademii siatkówki, którzy przygotowali bez mała poczęstunek i oprawę organizacyjną godną top-wydarzeń sportowych - obu tym "Zawodnikom" należą się Brawa i Podziękowania z Wielkiej Litery :) DZIĘKUJEMY!