Świetny występ na finałach Mazowieckiej edycji turnieju Kinder+Sport

• Posted on: 18 May 2015
  • By: LOS

Miniony weekend drużyny mini-siatkówki dziewcząt z NOSiR z pewnością mogą zaliczyć do udanych. W finałowych, niedzielnych rozgrywkach w Międzyborowie udział miało wziąć najlepszych 16 zespołów z Mazowsza. Pierwsze 8 drużyn tego regionu zapewniło sobie miejsce w finałach po pierwszych trzech edycjach turnieju. O następne osiem miejsc w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach wojewódzkich dziewczynki walczyły w turnieju półfinałowym w sobotę - 16 maja 2015r. W efekcie w finałowej 16-ce znalazły się aż 4 drużyny dwójek oraz 1 drużyna trójek z NOSiR. Warto odnotować, że w finałowym gronie 16 najlepszych dwójek na Mazowszu znalazły się aż 4 drużyny NOSiR, wszystkie pod wodzą trenera Cezarego Tulina - członka zarządu Lokalnego Ośrodka Sportowego "LOS" i współtwórcy rozbudowanego programu treningowego LOS.Także w trójkach - w najlepszej 16-ce znalazła się drużyna NOSiR prowadzona przez trenera Roberta Jankowskiego, co zważywszy na bardzo wysoki poziom rozgrywek w tej kategorii wiekowej, także należy odczytywać jako duży sukces.

Niedzielne (17 maja 2015) rozgrywki finałowe, zarówno w dwójkach jak i w trójkach zostały podzielone na dwie części - w pierwszej z nich gry prowadzone były w 4 grupach po 4 drużyny. Najlepsze dwie z każdej z nich awansowały do rozgrywek o najwyższe 8 miejsc, także w grupach. Do tego etapu zakwalifikowały się dwie drużyny dwójek NOSiR I (Julia Żelazek, Aleksandra Stan) oraz NOSiR II (Natalia Traczyk, Aleksandra Żuryńska) oraz drużyna trójek NOSiR.

Dwójka NOSiR II, która uplasowała się w swojej grupie na III lokacie, zagrała o miejsca 5-6 z drużyną Metro Warszawa I. Ostatecznie zajęła bardzo wysokie 5 miejsce, wygrywając 2:0 w setach (16:14 i 15:13).

Dwójka NOSiR I, uzyskawszy I miejsce w swojej grupie awansowała do gier o miejsca 1-4. W półfinale B zwyciężyła z drużyną SP 220 Atena/Varsovia I także 2:0 w setach (15:8 i 15:8). Na zakończenie w finałowym spotkaniu o złoty medal uległa tylko drużynie Beta Błonie i ostatecznie dziewczynki zdobyły 2 miejsce i srebrny medal, czym jednocześnie zapewniły sobie grę w finałach Mistrzostw Polski Kinder+Sport, które rozegrane zostaną na początku lipca w Krakowie.

Trójka NOSiR wyszła z grupy finałowej na II miejscu, praktycznie ex-equo z drużyną Nike Ostrołęka i awansowała do ostatniej fazy - gier o miejsca 1-4. Ostatecznie dziewczynki zajęły bardzo wysokie 4 miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, jakie udało się zrobić nam - kibicom!