I Turniej klasyfikacyjny Kinder+Sport 2017 za nami

  • Posted on: 20 March 2017
  • By: LOS

W miniony weekend - 18-19 marca 2017 - rozegrany został pierwszy Turniej Klasyfikacyjny KInder+Sport 2017. W sobotę grały zawodniczki w kategoriach "dwójek" (rocznik 2008/2007/2006) i "trójek" (rocznik 2005), a w niedzielę mecze rozegrały "czwórki" (rocznik 2004). Gospodarzem Turnieju był drugi rok z rzędu Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który mimo napiętego harmonogramu (wieczorem mecze play-out rozgrywał Zespół Seniorek), udostępnił halę na rozgrywki Kinder i zapewnił ogromne wsparcie organizacyjne.  

W rozgrywkach wystartowało aż 7 zespołów "dwójek" - 5 z drużyny trenera Roberta Jankowskiego oraz 1 z drużyny trenerki Aleksandry Przepiórki. Warto zaznaczyć, że dla wielu z tych zawodniczek był to inauguracyjny występ w turnieju tej rangi. Co więcej - wszystkie te zespoły zapewniły sobie występ w dwóch najwyższych grupach tych rozgrywek - "złotej" i "srebrnej". NOSiR 1 (w składzie: Joanna Drzazgowska, Amelia Duda, Natalia Wiącek), NOSiR 2 (w składzie: Nikola Dobras, Gabrysia Jaroszczyk, Amelia Mizerska), NOSiR 3 (w składzie: Marcelina Bilińska, Maja Cegiełka, Zuzanna Safaryn) zagrają w następnej rundzie w grupie "złotej", zaś NOSiR 4 (w składzie: Anna Bedus, Amelia Zagólska, Lena Zdancewicz), NOSiR 6 (w składzie: Jagoda Jacobson, Paulina Przychocka, Patrycja Reginis) oraz NOSiR 7 (w składzie: Marysia Bartosiewicz, Marysia Jankowska, Dominika Nowacka) powalczą w grupie "srebrnej". Łącznie w "dwójkach" wystartowało w dywizji nowodworskiej 68 drużyn z całego północnego i wschodniego Mazowsza. 

W trójkach bardzo liczyliśmy na dobre występy zeszłorocznych medalistek ogólnopolskiego finału Kinder+Sport 2016 - Paulinę Łuszczyńską, Klarę Kempfi - do których w zespołach trójkowych dołączyły Natalia Ziemińska i Ula Bolińska - dziewczynki zagrały pod szyldem NOSiR 1. Patrycja Ziółkowska - również medalistka Kindera 2016 - poprowadziła jako kapitan zespół NOSiR 2, w którym znalazła się także Katarzyna Mosur, Klaudia Olejnik i Ewa Zdancewicz. Liczyliśmy, liczyliśmy i się nie zawiedliśmy - obie drużyny ze "sreberkami" w składach awansowały do dalszych rozgrywek grupy "złotej". Świetny występ zaliczyły także dwa pozostałe zespoły "trójek" trenerki Joanny Kozerewicz - NOSiR 3 (w składzie: Karolina Derlatka (C), Karolina Łabęda, Julia Zielińska) zagra także w grupie "złotej", a NOSiR 4 (w składzie: Natalia Brzezińska (C), Monika Gembala, Marta Witek) zagra w grupie srebrnej. Liczymy na dalsze dobre występy w kolejnej fazie. 

Następnego dnia o miejsca w kolejnej rundzie zagrały "czwórki". Turniej był rozgrywany na dwóch halach jednocześnie - na NOSiR, przy ul. Sportowej, oraz w zawsze gościnnym dla nowodworskich siatkarek Publicznym Gimnazjum Nr 1. Trener Cezary Tulin wystawił dwa zespoły - NOSiR 1 (w składzie: Julia Grzelak, Aleksandra Stan, Natalia Staśkowiak, Julia Żelazek (C) i Aleksandra Żuryńska) oraz NOSiR 2 (w składzie: Klaudia Grzywaczewska, Zuzanna Jaroszczyk, Julia Pałac, Kinga Ponto, Weronika Urbiak, Aleksandra Wysocka (C)). Dla większości zawodniczek to już trzecia edycja Kindera, w której startują i kolejna szansa na sukcesy. Przypomnijmy, że NOSiR 1, na Kinder+Sport 2016 w finałach ogólnopolskich w Częstochowie zajął najwyższe spośród mazowieckich drużyn - 4-te miejsce. Oba zespoły NOSiR odnotowały w czwórkach serię dobrych spotkań i ostatecznie NOSiR 1 zagra w następnej rundzie w bardzo trudnej lidze I-szej, zaś NOSiR z drugiego miejsca w swojej niedzielnej grupie, awansował do ligi II-iej. Obu zespołom życzymy powodzenia za dwa tygodnie.

Warto w tym miejscu bardzo podziękować Wszystkim zaangażowanym w organizację osobom - Rodzicom, Trenerom, Pracownikom i Dyrekcji NOSiR, a także Publicznego Gimnazjum Nr 1 - po prostu na Was można liczyć i jeszcze niejeden Turniej da się zorganizować. Dziękujemy także Sędziom, a także przedstawicielom prasy za przybycie. 

Ponizej zaś przedstawiamy krótką foto-relację z tych zawodów.