MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

• Posted on: 13 December 2020
  • By: LOS

Miniona sobota na pewno zostanie w głowach wielu naszym zawodniczkom. W hali przy ulicy Młodzieżowej 1 pierwszy raz w tym roku po covid-owych perturbacjach byliśmy w stanie zorganizować minisiatkówkowe granie. Do gry stanęły 123 zawodniczki z całej Polski! W kategorii dwójeczek wystartowało 25, a w kategorii trójek 13 zespołów. Do Zawodniczek swoje słowa na otwarcie skierowała - wspaniała polska siatkarka - Dorota Świeniewicz.

W dwójeczkach nasz klub reprezentowały dwa zespoły: NOSiR 2 w składzie: Hania Zielińska, Amelia Jakimow i Antonina Leżuch. Dziewczyny po pierwszej fazie zajęły 3 miejsce w swojej grupie co dało im możliwość grania o miejsca 13-18. Dziewczyny w kolejnych grach pokazały klase i ostatecznie zajęły szczęśliwe 13 miejsce w turnieju. NOSiR 1 w składzie: Michalina Tetkowska i Julia Ślusarz wzorowo przebrnęły przez fazę grupową zajmując 1 miejsce w grupie, które dało szansę gry z najlepszymi w turnieju o miejsca 1-6. Spełniając założenia, Dziewczyny zagrały dużo pewniej niż w poprzednich turniejach, co zaowocowało pierwszym miejscem w całym turnieju. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze „Złoto” naszych zawodniczek w życiu, ale mamy nadzieje że nie ostatnie/ Brawo Dziewczyny! Dobra robota!

W trójkach zagrały 3 zespoły NOSiR-u: NOSiR 3 w składzie: Tamara Karuk, Wiktoria Burzyńska i Karolina Parol. Dla Tamary i Wiktorii był to pierwszy turniej i od razu możemy napisać o sukcesach! Tamara pierwszy raz przebiła zagrywkę sposobem jednorącz górnym – SZACUN!!!!! Wiktoria rzuciła się po piłkę i nawet ją podbiła - WOW! NOSIR 2 zagrał w składzie: Helena Gawryłowicz, Zuzanna Bryk, Pola Kicior i Marika Ochońko. W pierwszej rundzie Dziewczyny po pięknym meczu przegrały z Krótką Mysiadło, ale szczęśliwym trafem udało im się trafić do finałowej grupy i tam wygrały z tą samą KRÓTKĄ - BRAWA!! NOSiR 1 w składzie Ada Łabeda, Maja Bębenek, Zofia Szmyt, Oliwia Pawłowska przebrnął przez eliminacje jak burzaaaaa! W grupie finałowej niestety dwie pierwsze porażki przekreśliły szanse na złoto ale… Dziewczyny z JEDYNKI pokonały Drugi zespół i o miejscu Trzecim w turnieju zadecydował STOSUNEK ZDOBYTYCH PUNKTÓW DO STRACONYCH. NOSiR 2 miejsce 3, a NOSiR1 miejsce 4. Brawo Zespół!! Dziękujemy Rodzicom, którzy jak zwykle wzorowo się spisali przy organizacji turnieju. Dziękujemy Pani Kierownik Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za otwarcie turnieju. Dziękujemy Kadetkom NOSIR - Klaudii Grzywaczewskiej, Natalii Staśkowiak, Aleksandrze Stan i Urszuli Bolińskiej za pomoc mimo późnego powrotu z meczu swojej kategorii wiekowej dnia poprzedniego. Oczywiście dziękujemy też SPONSOROM, którzy postarali się o gadżety dla Uczestników i nagrody dla miejsc medalowych. Dziękujemy także Urzędowi Miejskiemu w Nowym Dworze Mazowieckim za promocyjne gadżety Miasta - na pewno wszyscy pozytywnie zapamiętają występy w NDM.