I liga siatkówki kobiet - NOSiR - MKS Kalisz (29 października 2016)

• Posted on: 3 November 2016
  • By: LOS

W minioną sobotę zespół NOSiRu gościł na własnym boisku zespół MKS Kalisz w 6-tej kolejce I ligi siatkówki kobiet. Pierwszy set należał zdecydowanie do nowodworzanek, a wynik 25:14 dla NOSiR potwierdzał to niezbicie. Na trybunach słychać wiele głosów zachwytu nad dobrze poukładaną grą gospodarzy. Fantastyczny mecz rozgrywała Małgorzata Zaciek, której skuteczność sięgnęła 65% w ataku. Niestety, po pierwszym secie było już coraz ciężej. Poza Gosią świetny mecz zagrała też Żaneta Kokoszka, która swoim blokiem i świetną zagrywką zdobywała cenne punkty. Niestety, widać było też, że Anna Sołodkowicz tego dnia była nie w pełni dysponowana – mimo starań i nienajgorszej gry Ania musiała tego dnia uznać wyższość dręczącej ją choroby.

Po raz kolejny w grę drużyny z Nowego Dworu wdarła się nerwowość, a wynik w drugim secie (16:25) nie wieścił dobrego zakończenia.

Mimo wszystko trzeba wyciągnąć pozytywy. Dziewczyny pokazały pazur, chęć wygrywania i grając z  drużyną, która ma przecież tradycje mistrzowskie (przyp. Kalisz był wielokrotnym mistrzem kraju) poza drugim setem grały, jak równy z  równym. Walczyły o każdą piłkę. Walczyły z chorobą i osłabieniem organizmu.

Ostateczny rezultat na korzyść MKS Kalisz - 1:3  (25:14, 16:25, 18:25, 19:25).

- Dziękujemy kibicom, którzy pojawili się na meczu i obiecujemy, że będziemy walczyć o cel, który sobie postawiliśmy. Z każdym meczem starając się poprawić swoją grę - mówią trenerzy NOSiRu.

Aktualnie drużyna zajmuje 11 miejsce mając na swoim koncie 3 pkt, tracąc do drużyny wyżej zaledwie 1 pkt. Kolejny mecz w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się 12 listopada o godz. 18.00 z        AZS KU Politechniki Opolskiej. Z tą samą drużyną odbędzie się mecz w ramach Pucharu Polski następnego dnia po meczu ligowym, a więc 13 listopada o godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy na oba mecze! Przychodząc, wkładacie cegiełkę w rozwój drużyny i pomagacie dziewczynom.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom i partnerom: ITBPS.PL, Piwowar, ArtDENTA, EasyCall, AGA-MET, Hotel Best Western oraz Lokalnemu Ośrodkowi Sportowemu „LOS” Nowy Dwór Mazowiecki.